Bandırma Amerikan Kültür Koleji

İletişim

Şirket Adı:
Bandırma Amerikan Kültür Koleji

Adres:
600 Evler Mahallesi 600 Evler Atatürk Caddesi No:125/B
Bandırma / Balıkesir - Türkiye

Telefon:
0 266 714 17 14

Faks:
-

E-Posta:
info@bandirmaamerikankulturkoleji.com

Website:
www.bandirmaamerikankulturkoleji.com
İlan Panosu
European Language Portfolio
Avrupa Dil Pasaportu Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sistemde eğitim vermektedir. "Öğrenen özerkliği" ve "Kendini Değerlendirme" bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosu’yla belgeler. Bandırma Amerikan Kültür Koleji ülkemizde Avrupa Birliği onaylı bu programı uygulamaya yetkili az sayıdaki eğitim kuruluşundan bir tanesidir. Öğrencilerimizin eğitimleri sonunda aldıkları bu belge Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi’nin ayrılmaz bir parçası olduğu gibi C1 düzeyinde İngilizce sertifikalarımız bir çok ülkede ve üniversitede Dil Yeterlilik Belgesi Olarak Kabul edilmektedir.
Şirket hakkında

Kuruluş Tarihi:
2016

Hakkımızda:
Çocuklarımızın akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini sağlıklı sürdürmeleri en önemli önceliğimizdir. Anaokulu, ilkokul ve ortaokulumuzun bulunduğu yerleşkemiz B1, B2 katları ve teras katı ile birlikte toplam 8 katlı binamız; 9000 m2 kapalı 7000 m2 açık alan, kapalı yüzme havuzu, buz pisti ve oyun sahalarından oluşmaktadır. Tüm bölümlerde doğal havalandırma ve iklimlendirme sistemleri mevcuttur.

Vizyonumuz
Lider insanların yetiştiği, çağdaş eğitim yaklaşımlarını benimsemiş, İngilizceyi mükemmel seviyede öğreten, akademik ve sosyal başarısı ile dünyaya açılan bir eğitim ekolü olmaktır.

Misyonumuz
Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında; özgüveni ve iletişim becerisi gelişmiş, akademik ve sosyal başarısı yüksek, en az bir yabancı dili ana dili seviyesinde konuşabilen, topluma lider ve model olabilecek, evrensel bilgi ile donatılmış, dünyanın her ülkesinde yaşamını sürdürebilecek kadar entelektüel, yaşadığı toplumun geleneklerine, değerlerine ve inanışlarına saygılı, kendi değerlerine ve geleneklerine sahip çıkan öğrenciler yetiştirmek ve eğitim-öğretim alanında çağdaş uygulamalara önderlik eden bir eğitim kurumu olmaktır.

Eğitim Programlarımız:
- Anaokulu
- İlkokul
- Ortaokul

Sportif faaliyetler:
- Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu
- Buz Pateni Pisti
- Açık - Kapalı Basketbol Sahası
- Açık - Kapalı Futbol Sahası Tenis Kortu
- Anaokulu için Kapalı Spor Salonu
- Masa Tenisi
- Açık Voleybol Sahası
- Jimnastik Salonu
Fotoğraf Sergisi

Harita
Video Tanıtımı